KEMANIYLA KONUŞAN KADIN: JENNIFER PIKE

0 Gönderen - Mart 8, 2016 - FAMOUS TALKS

Jennifer-Pike

Üstün yetenekli olmak!

Dünya üzerinde yaşayan 7 milyar insan içerisinde herkes birbirinden farklı. Kimileri birbirine ikizmiş gibi benzese dahi karakter ve yetenek olarak muhakkak farklılıklar olur. Ama bazıları kimseye benzemez çünkü onlar üstün yetenekli olarak tabir edilir.  İşte bunlardan bir tanesi dünyanın en iyi keman virtüözlerinden kabul edilen Jennifer Pike. Hayat hikayesi başarısının çok iyi  bir özeti. Pike, ününü başarısına borçlu dünya çapında bir isim. Ve o ilk kez Türkiye’ye geliyor.

5 yaşında keman çalmaya başlayan, 8 yaşında Manchester’ın en önemli sanat okullarından olan Chetham Müzik Okuluna kabul edilen Jennifer Pike, 12 yaşına geldiğinde BBC’nin ‘Yılın Genç Müzisyenleri’ yarışmasını kazandı. Bu yarışmayı kazanan en genç müzisyen oldu ve 6 yıl boyunca bu unvanını korumayı başardı. Hiç de küçümsenecek bir başarı  değildi hele de bahsedilen yer müziğin anavatanı İngiltere ise. Zira dünyada ün ve başarının hakkını veren pek çok müzisyenin İngiltere’den yetiştiğinden, havasından suyundan ziyade üstün yetenekli insanları keşfetme ve daha da önemlisi onların yeteneklerini geliştirmelerini sağlayan sisteminden bahsetmeye gerek yok sanırım.j

Üstün yeteneği ve kendine has tekniği ile Barok’tan günümüz müziğine her tarzda kendini gösteren keman virtüözü, 29 Nisan’da İstanbul Kongre Merkezi’nde müzik severlerle buluşacak . İlk kez Türkiye’de konser verecek olan Jennifer Pike’ı kaçırmak istemiyorsanız biletinizi şimdiden almanızda fayda var, bizden hatırlatması!

http://www.biletix.com/etkinlik/TIEGF/TURKIYE/tr?camefrom=IEGWeb_WP_MAP_JP

 

 

Yorum Yok

Yanıt Ver