BEYLERİN MAĞAZASI

0 Gönderen - Mayıs 6, 2016 - FAMOUS FOR A REASON, FAMOUS TALKS

Genel 003

“İyi giyinmek bir görgü şeklidir” diye ifade etmiş, ünlü ve başarılı modacı Tom Ford.  Moda dünyasının ağırlıklı olarak kadınların etrafında dönmesine alışığız. Bu da erkekler açısından bir kısır döngü yaratabiliyor. Özellikle de Türkiye’de erkeklerin ‘Bize hitap eden konsept bir butik yok. Olsa da seçenek az’ dediğini mutlaka duymuşsunuzdur. Stil sahibi erkeklere yönelik minimalist bir lokasyon olarak adlandırabileceğimiz, ününü konseptine, ürün seçimine ve bakmaya doyamadığınız dizilimine borçlu Bey Karaköy, erkeklerin bu yakarışını duyup hayallerini hayata geçirmeyi başarmış gibi.  Kendini şöyle tanımlıyor: “Giyim kuşam mağazası, sadece erkek.”

Bir blogger, bir reklamcı ve bir tekstilci bir araya gelmiş ve bu özel konsept mağazayı yaratmış. Nordik havası ağır bassa da, İngiliz ve İskoç esintilerini yansıtan centilmen erkeklerin rehberi tarzında cool kitaplar da satılan ürünler arasından. Mekan İstanbul’un ve özellikle de Karaköy ruhunu da başarıyla yansıtıyor.

008

Bey Karaköy, Bulut Dur, Nil Ertürk ve Ozan Ertürk’ün erkek modasına ve Kuzey Avrupa stiline tutkularını bir çatı altında buluşturma hayallerinden doğmuş. Mağazanın tasarımı da bu üçlüye ait, tüm ayrıntılara birlikte karar vermişler. Mağazaya girdiğinizde ise minimal bir çizgide düzenlenmiş alanın yarattığı ferahlık duygusu ve düzen dikkatinizi çekiyor. Etkilenmek için erkek olmaya gerek yok, kadın olarak da baktıkça alasınız geliyor.

Hazır giyim ve aksesuarların yanı sıra Happily Ever Paper ve Bey’in kendi ürünü olan defterler, NYKS mumlar, Bey Karaköy’ün yalnızca bir giyim stili değil, bir yaşam tarzı sunduğunu kanıtlar nitelikte. Kuzey Avrupa ürünleri gibi yerli tasarımcıların ürünlerini de burada bulabilirsiniz. Niyazi Erdoğan’ın yeni sezon tasarımlarını bulabilir ve yine kendisine ait son dönemin en popüler sırt çantası NIYO ile keşfe çıkabilirsiniz.

Processed with VSCOcam with c8 preset

Tıpkı Karaköy gibi Bey’in ünü de sınırları aşmış durumda. En az Türkler kadar yabancı stil sahibi erkeklerde Karaköy’ün tarihi dokusunu gezerken buraya uğramayı ihmal etmiyor. Tarzı ve değişik dokusuyla sizi içine çeken Bey’e hala uğramadıysanız bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ününü başarısına  borçlu erkek giyiminin önemli ismi Niyazi Erdoğan’ın takım elbiseleri, casual giyim parçaları da Bey’de. Geçtiğimiz günlerde Niyazi Eroğan Famous Talks eşliğinde lansmanını yaptığı yaz sezonu parçaları da raflarda ve askılarda yerini aldı. Kısacası Karaköy’ün Bey’ini ziyaret etmek için çokça sebep var.

3W6A3165

 

 

 

 

 

Yorum Yok

Yanıt Ver