Anı yaşamayı tercih edenlerdenim!

9 Gönderen - Temmuz 1, 2015 - FAMOUS TALKS

Bora Uzer bizim için şarkıyı yaşayarak söyleyen, sahnede kendinden geçen, modası sanki hiç geçmeyecek bir sanatçı gibi.  Sizin gözünüzden  Bora Uzer kim?

İnsanın kendisini tanımlaması biraz zor. Ama bu söylediklerinizi duymak iyi geldi. Müzikle yaşıyorum. Sahnede olduğum zaman müzikle bir olduğum, beni en mutlu eden dakikalar, saatler…

Günümüzde ün ve ünlü olmanın anlamı sıkça magazin ile karıştırılıyor. Bora Uzer işiyle ve yaratıcılıklarıyla ünlü olan ve bizlere ilham veren bir isim. Bora Uzer için “ün”ün anlamı ve hissiyatı nedir?

Yaptığım işle ilham veriyor olmam beni çok mutlu etti. Ben hiç bir zaman ünlü olayım demedim. Benim için hep müziğimin sevilmesi, müziğimi seven insanlardan olumlu geri dönüşler almak önemli oldu.

Daha önce pek çok festivalde sahne aldınız. James Brown gibi inanılmaz bir isimle aynı sahneyi paylaştınız. Aynı sahneyi  paylaşmak istediğiniz, sizin için ‘idol’ olmuş  isim/isimler var mı?

Örneğin İstanbul Caz Festivali hep içinde olmak istediğim bir organizasyondu. Tek olmasa da, Stevie Wonder idolüm.

bora2

Bu yıl İstanbul Caz Festivali açılış konseri Emin Fındıkoğlu ve size emanetti. Neler hissediyorsunuz? Caz Festivali’yle ilgili yorumlarınız nelerdir?

Yaşadığım şehrin Caz Festivali’ni Emin Fındıkoğlu gıbı bir üstadla açıyor olmak büyük bir onurdu. Çok istediği bir şeye kavuşmuş çocuk gibi hissediyorum bir bakıma.

Bundan 5 yıl sonra Bora Uzer’i nerede göreceğiz? İngiltere’ye dönüp müzik yaşantısına orada devam etme düşüncesi var mı?

Hiç düşünmedim açıkçası. Anı yaşamayı tercih edenlerdenim. Elbette ki benim de hayallerim, gelecekle ilgili düşüncelerim var ama bu düşüncelerin hayatımın akışını bozmasına izin vermiyorum. O yüzden her an herşey olabilir ama Türkiye’yle bağımı kesmeyi düşünmüyorum. Burda müzik yapmaya hep devam edeceğim.

bora3

 

Bora’nın ‘en’leri

En sevdiği şey: İnsan
En ilham veren sanatçı: Q. Jones
En sevdiği yer: Ev ve Doğa
En uğurlu sayısı: 24

Yorum Yok

Yanıt Ver